S ohľadom na naše trvalé hodnoty a dedičstvo, inováciu, kvalitu a odolnosť, sme teraz stanovili našu víziu, aby sme sa stali najudržateľnejšiu spoločnosťou zaoberajúcou sa životným štýlom a cestovnou batožinou na svete.

Naša globálna stratégia s názvom "Naša zodpovedná cesta" zhŕňa naše ciele do roku 2030 a pomáha nám dosiahnuť udržateľnejšiu a prosperujúcu budúcnosť. Neustále vyvíjame výrobky, ktoré sú odolné, a zaviazali sme sa zvyšovať používanie recyklovateľných surovín, znižovať náš vplyv na planétu a chrániť a obohacovať našich zákazníkov, partnerov a komunity, s ktorými môžeme dosiahnuť obchodného úspechu.

Uľahčujeme našim zákazníkom cestovanie tým, že vytvárame tie najlepšie produkty a používame najudržateľnejšie a najinovatívnejšie suroviny a výrobné technológie.

Životný cyklus produktu
Životný cyklus produktu
Výroba produktov, ktoré sú vyrobené tak, aby vydržali, znamená, že vyvíjame tlak na globálny problém s odpadmi - ale to je len prvý krok; poskytnutím dlhých záruk a rozsiahlych opravárenských sietí vám umožňujeme cestovať, nech ste kdekoľvek na svete.
OPRAVÁRENSKÁ CENTRA
OPRAVÁRENSKÁ CENTRA
OPRAVÁRENSKÁ CENTRA
V našich opravárenských strediskách sme schopní opraviť prípadné poškodenie alebo opotrebovanie vašich batožin Samsonite - viac ako 200 stredísk vo viac ako 65 krajinách po celom svete.
Inovácia Materiálov
Inovácia Materiálov
Inovácia Materiálov
Neustále sa zameriavame na dizajn, ktorý rešpektuje zdroje. Stále častejšie volíme používanie vysoko kvalitných materiálov vyrobených z recyklovaných zdrojov.
Materiály Recyclex™ sú vyrobené z najmenej 50 % recyklovaných plastov. Znižujú náš vplyv na planétu a dávajú odpadu nový život ako súčasť našich odolných produktov s dlhou životnosťou.
Radi by sme sa podelili o ďalšie vysvetlenie formulácií použitých na našich produktových štítkoch av našom online popise produktu, aby sme popísali, ktoré komponenty sú vyrobené z materiálov Recyclex™:
  1. Sieťovina
  2. Sieťovina alebo tkanina vyznačujúca sa otvorenými medzerami medzi niťami.
  3. Popruh
  4. Tkaný popruh (alebo pás) z látky.
  5. Elastický remienok
  6. Pružný tkaný popruh (alebo pás) z textilu, ktorý si zachováva svoj pôvodný tvar alebo sa prispôsobí.
PROXIS, NOVÁ GENERÁCIA BATOŽINY
Proxis je vyrobený v Európe a má plne recyklovateľné škrupiny. Je tiež súčasťou jedinečného servisného plánu wecare, ktorý ponúka opravu bez starostí a možnosť opätovného využitia alebo recyklácie vášho kufra. Viac sa dozviete na našich stránkach wecare.
PREČO JE ECODIVER UDRŽATEĽNEJŠÍ
Hlavná vonkajšia tkanina a vnútorná podšívka Ecodiver je vyrobená z najmenej 95% recyklovaných PET fliaš v rámci našej iniciatívy Recyclex™ Material Initiative. Na výrobu vašich produktov Ecodiver bolo použitých 4 až 47 recyklovaných fliaš. Čierna lemovacia látka je navyše vyrobená z 95% z recyklovaného priemyselného odpadu Nylonu a naša podšívka je vyrobená z recyklovaných PET fliaš farbených roztokom, takže proces farbenia látok bol vynechaný, čo má za následok menšiu spotrebu vody a farbív. Poťah a rub našich látok sú vyrobené z nových materiálov.
RESPARK, ODOLNÁ BATOŽINA, KTORÁ JE UDRŽATEĽNEJŠIA
Respark je prvá látková kolekcia Samsonite, ktorá má vnútornú podšívku aj vonkajšiu látku vyrobenú z najmenej 97% recyklovaných PET fliaš, ktoré sú súčasťou našej iniciatívy Recyclex™ Material Technology Initiative. Všetky výrobky Respark sú navrhnuté so silným zameraním na odolnosť pomocou vystužovacích prvkov, ktoré chránia vašu batožinu na cestách. Tieto výrobky, ktoré prešli najprísnejšími testami kvality, sú vyrobené tak, aby vydržali. Viac sa dozviete na našej stránke kolekcie Respark.
ESSENS. DESIGNED TO MATTER. MADE TO LAST.
S našimi škrupinovými kuframi Essens sa plastový odpad na jedno použitie zmení na odolnú, ľahkú a pevnú batožinu. Tieto škrupiny sú vyrobené z najmenej 70 % recyklovaného polypropylénu z odpadu po spotrebiteľovi, ako sú tégliky od jogurtov, zatiaľ čo vnútorná podšívka a vnútorný popruh sú vyrobené z 97 % a 100 % z recyklovaného PET, čo je súčasť našej materiálovej technológie Recyclex™. Táto kolekcia sa vyrába v srdci Európy a zelená elektrina sa používa na výrobu plášťa a finálnu montáž produktu. Naše nekompromisné zameranie na kvalitu zaisťuje produkt s dlhou životnosťou. Viac sa dozviete na našej stránke kolekcie Essens.
PREČO JE MAGNUM ECO UDRŽATEĽNEJŠIE
Zoznámte sa s Magnum ECO, inovatívnym záväzkom udržateľnosti pre cestovateľov, ktorí hľadajú spoľahlivého, bezpečného a úžasného partnera na cesty. Škrupiny kufrov Magnum Eco sú vyrobené z najmenej 70 % recyklovaného polypropylénu z odpadu spotrebiteľov, ako sú kelímky od jogurtov, zatiaľ čo vnútorná výstelka je vyrobená z 97 % recyklovaného PET, ktorý je súčasťou našej iniciatívy materiálových technológií Recyclex™. Táto kolekcia sa vyrába v Európe a zelená elektrina sa používa na výrobu plášťa a montáž finálnych produktov.

Usilovne pracujeme na minimalizáciu nášho vplyvu na zmenu klímy a stanovili sme jasné ciele v oblasti znižovania uhlíka, čo znamená, že do roku 2025 budeme uhlíkovo neutrálny. Budeme sa tiež pozerať za rámec našich vlastných operácií, aby sme začali chápať, ako tiež znížiť emisie v našom dodávateľskom reťazci.

Zvýšenie Účinnosti
Zvýšenie Účinnosti
Pracujeme na tom, aby sme pochopili našu celkovú uhlíkovú stopu vo všetkých našich prevádzkach, aby sme sa mohli sústrediť na najúčinnejšie spôsoby, ako zvýšiť účinnosť a znížiť spotrebu energie a emisie.
Naším cieľom je znížiť uhlíkovú náročnosť našej výroby do roku 2025 v porovnaní s rokom 2017 o 15% a do roku 2019 sme už dosiahli zníženie o 6,6%.
Znižovanie Emisií
Znižovanie Emisií
Znižovanie Emisií
Študujeme, čo je uhlíková stopa produkovaná našimi operáciami, výrobky a obaly. Na základe týchto poznatkov implementujeme osvedčené postupy, využívame obnoviteľné zdroje energie a inovujeme v boji proti príčinám zmeny klímy.

Staráme sa o ľudí a komunity, v ktorých pracujeme, a podporujeme osvedčené postupy a pozitívne dopady mimo naše priame podnikanie, aby sme zaistili ich prístup k slušnému živobytí.

Rešpektovanie ľudských práv
Rešpektovanie ľudských práv
Rešpektovanie ľudských práv
Ako zodpovedný podnik chceme zabezpečiť, aby sa s ľuďmi, ktorí pracujú pre našich dodávateľov, zaobchádzalo dobre a spravodlivo - dodržiavame našu zodpovednosť za dodržiavanie ľudských práv všetkých životov, ktorých sa dotýkame, a dodržiavame normy stanovené v celej našej spoločnosti - kódex správania.
ETICKÉ CHARAKTERISTIKY SAMSONITE
ETICKÉ CHARAKTERISTIKY SAMSONITE
Náš kódex správania dodávateľa "Samsonite Ethical Charter" uvádza podrobnosti, ktoré od našich dodávateľov očakávame. Stanovuje našu víziu prijateľných obchodných praktík súvisiacich s právami pracovníkov, pracovnými podmienkami, podmienkami zamestnania, slušnou prácou, dodávateľskými systémy a ochranou pracovníkov. Súlad je požiadavka pre obchodovanie s nami.
Zaistenie zdrojov
Zaistenie zdrojov
Spolupracujeme aj s našimi dodávateľmi, aby sme sa uistili, že tovary, ktoré nám poskytujú, sú zodpovedne zaisťované a vyrábané. Hoci je náš súčasný program dodržiavanie sociálnych predpisov silný, budeme aj naďalej pokračovať v aplikácii našich noriem a zajistitíme tak, aby boli ľudské práva chránená v celom našom dodávateľskom reťazci.
V roku 2019 Samsonite dokončil 314 auditov pre 288 závodov 1. úrovne, aby sa ubezpečil, že dodržiavajú naše vysoké štandardy a princípy zodpovedného zabezpečovanie zdrojov. Budeme pokračovať v rozširovaní nášho programu dodržiavanie sociálnych predpisov, aby sme zabránili negatívnym dopadom podnikania na ľudské práva.

Naši ľudia sú jedným z našich najväčších prínosov a vieme, že ich vášeň a odhodlanie zmení rozdiel v dosahovaní našich cieľov udržateľnosti. Podporujeme ich v priebehu ich pracovných ciest poskytovaním bezpečného pracovného prostredia a zabezpečením najlepších príležitostí, kultúry a podpory.

Naše hodnoty
Naše hodnoty
Robte ostatným to, čo by ste ich nechali urobiť vám. Náš zakladateľ Jesse Shwayder napísal náš étos na mramor a o viac než storočie neskôr toto motto stále zostáva naším hlavným princípom. Odráža sa v 5 základných hodnotách zakotvených v srdci našej spoločnosti: podnikateľstvo, otvorenosť, partnerstvo, integrita, rodinné pocity.
Rozmanitosť a začlenenie
Rozmanitosť a začlenenie
Rozmanitosť a začlenenie
Vítame ľudí zo všetkých oblastí života a snažíme sa byť miestom, kde ľudia chcú pracovať, kde sú zamestnanci najatí a postupujú na základe zásluh a kde sú v rámci podniku k dispozícii široko dostupné príležitosti.
GENDEROVÁ VÝVÁŽENOST
GENDEROVÁ VÝVÁŽENOST
GENDEROVÁ VÝVÁŽENOST
Viac ako 50% našich pracovníkov sú ženy, naším cieľom je dosiahnuť 50% genderovej rovnováhy na vedúcich pozíciách do roku 2030.
V Samsonite sme oddaní sociálnym otázkam komunít, ktorých sa zúčastňujeme. Podporujeme charitu, prispievame svojimi zdrojmi a časom, pretože vieme, že naša filantropická práca pomáha veci zmeniť.
Náš prístup
Náš prístup
Samsonite viac než storočie chráni majetok ľudí, keď cestujú po svete. Dnes chceme chrániť a zachovať krásnu planétu, ktorú všetci zdieľame, a starať sa o tie najzraniteľnejšie medzi nami. Rozhodnutie o najefektívnejších spôsoboch prispievať k našim komunitám je vytvárané a implementované lokálne. Avšak , kdekoľvek na svete, kde pôsobíme, zdieľame túžbu robiť tri veci: chrániť krásne miesta Zeme, podporovať pohodu a posilňovať zraniteľné komunity.
Ochrana krásnych miest Zeme
Ochrana krásnych miest Zeme
Snažíme sa chrániť nádherné miesta Zeme prostredníctvom projektov zalesňovania a zachovania. K dnešnému dňu odhadujeme, že celosvetovo podporované projekty vysadili viac ako 763 000 stromov. Tieto projekty majú veľký potenciál k ochrane ohrozených druhov, k prevencii degradácie ekosystémov a ku zvýšeniu schopnosti lesov a vysadených oblastí vylučovať uhlík z atmosféry. Zvyšujú tiež kvalitu života ľudí žijúcich v týchto krajoch alebo v ich blízkosti, ako aj poskytujú cenná stanovište pre voľne žijúce zvieratá.
Promoting Wellbeing
Podpora pohody
Rozhodli sme sa podporovať celý rad organizácií, ktoré pracujú na prevencii a liečbe problémov s fyzickým a duševným zdravím.
Promoting Wellbeing -Free Hugs
Empowering Vulnerable Communities
Posilnenie zraniteľných komunít
Snažíme sa posilniť zraniteľné komunity podporou programov, ktoré pomáhajú jednotlivcom, rodinám a komunitám po celom svete prosperovať.