Expect innovation

Očekávajte
inovaciu

Od svojho založenia v roku 1910 navrhuje spoločnosť Samsonite kvalitnou batožinu, ktorá sprevádza cestovatel'ou na všetkých ich cestách. Samsonite ako líder v oblasti batožiny vyvinul nové materiály, vytvoril ikonický dizajn a neustále zlepšoval komfort svojich produktov. V priebehu týchto rokov došlo v Samsonite na mnohá pozoruhodná prvenstva v tejto oblasti.

NÁŠ PRÍBEH
NÁŠ PRÍBEH

Keď Jesse Shwayder založil v Denveri v roku 1910 značku Samsonite®, cestovanie bolo privilégiom, ktoré bolo dané iba úzke vrstve ľudí. Táto exkluzivita zvýšila očakávanú kvalitu, od cestovania cez služby po príslušenstvo. Samsonite ako jedna z najstarších značiek v cestovnom ruchu pokračovala vo svojom dedičstvu a v posledných 110 rokoch zostala lídrom v oblasti inovácií s cieľom poskytovať cestujúcim štýlová a vysoko kvalitné riešenia.

Rodinný podnik sa stal dynamickou a poprednou spoločnosťou s niekoľkými silnými značkami.

19

10

1910

Jesse Shwayder, pôvodný zakladateľ, zmenil drevený dizajn kufra pridaním lesklých kovových cvočkov a tiež zosilnel rohy, vďaka čomu sa stal kufor príťažlivejšie a hlavne dostatočne pevný.

41

1941

Streamlite™

Začína sa používať nová špičkové technológie a kufor Streamlite je potiahnutý ľahkým litografickým papierom, aby vytvoril efekt "surovej kože". Jeho zúžený tvar je predurčený stať sa v odbore klasikou.

58

1958

Silhouette™

Najpokročilejšia batožina tej doby, vrátane moderného dizajnu s zapustenými zámky, ktoré tak boli chránené pred poškodením.

63

1963

Klasický Atašé kufor

Prvý ABS atašé kufor je vytvorený pre novú generáciu obchodníkov. Tento elegantný kufrt sa čoskoro stal symbolom výkonného manažéra v štýle Mad Men na začiatku 60. rokov.

69

1969

Saturn™

V reakcii na rastúce požiadavky po ľahkej batožine, Samsonite uvádza na trh svoj prvý polypropylénový kufor. Kolekcia Saturn bola zároveň ľahká, ale aj pevná.

74

1974

Silhouette - prvý kufor na kolieskach

Prvý kufor na kolieskach, ktorý navždy zmenil svet batožiny. Tento model predstavoval revolučný prielom v komforte a pohodlie pri cestovaní.

86

1986

Oyster™

Oyster bol prvý kufor s trojbodovým uzamykacím systémom, poskytujúcim maximálnu pevnosť a bezpečnosť. Kufor sa stal okamžite absolútnou senzáciou a počas prvého roka si ho kúpilo 140 000 ľudí. Bol to najlepšie predávaný kufor všetkých dôb.

94

1994

Ziplite™

So Ziplite predstavil Samsonite svoj prvý polypropylénový kufor so zapínaním na zips, čím skombinoval výhody škrupinových a mäkkých kufrov. Predaj rýchlo vzlietol a zrodil sa trh so škrupinovým kufrom so zipsem.

98

1998

Xylem™

bol prvý hliníkový kufor Samsonit. Zohral dôležitú úlohu vo filme Jamesa Bonda "Jeden svet nestačí", kde sa používal na prevážanie hotovosti po celej Európe.

20

04

2004

Samsonite predstavuje prvý Spinner na 4 kolesách, ktorý môžu cestujúci viesť po svojom boku a to vo všetkých smeroch. Táto inovácia výrazne zlepšila mobilitu a pohodlie pre cestujúcich.

08

2008

Cosmolite®

Samsonite uvádza na trh Cosmolite v reakcii na rastúci dopyt po pevnejších a ľahších kufroch.
Bol to najľahší a najpevnejší kufor, ktorý kedy Samsonite vyvinul.
Dizajn inšpirovaný morskými mušľami sa okamžite stal úspešným a kolekcie získala rad cien za dizajn, vrátane ceny Red Dot Award "Best of the Best".

18

2018

Naša kolekcia ECO

Naša kolekcia ECO sa rozšírila po celom svete. Samsonite uvádza na trh 23 nových produktových rad vyrobených z recyklovaného polypropylénu zvaného Recyclex ™, materiálom vyrobeným zo 100% recyklovaných plastových fliaš.

19

2019

S'Cure ECO Green Grey

"Zelenošedá "verzia kufra S'cure ECO je prvým kufrom Samsonite vyrobeným z plastového odpadu. Škrupina kufra je vyrobená z recyklovaného polypropylénu, ktorý bol vyprodukovaný v domácnostiach. Premieňame tento materiál na vysoko kvalitné funkčné produkty.

20

2020

110 rokov

Pripravení na ďalšiu kapitolu: Oslavujeme 110. výročie značky novými kolekciami.