Be cautious!
FALOŠNÉ WEBOVÉ STRÁNKY A PROFILY SOCIÁLNYCH SIETICH

Samsonite je medzinárodne uznávaná značka a má vynikajúcu povesť a hodnotu. Preto je naša značka často zameraná na pokusy o podvody, ktoré podvádzajú našich spotrebiteľov tým, že využívajú imidž našej značky. Najbežnejšia forma podvodov na internete sa nazýva phishing.

Najčastejšou formou podvodov na internete je phishing, čo je typ počítačovej kriminality, keď sú spotrebitelia lákaní na poskytnutie citlivých informácií, ako sú údaje o kreditnej karte. Tieto typy falošných príspevkov alebo webových stránok ponúkajú veľké zľavy alebo neprehliadnuteľné ponuky našich produktov, ktoré nikdy nebudú doručené.

Venujte pozornosť a buďte opatrní na weboch s podobným vzhľadom ako majú oficiálne stránky Samsonite. Oficiálna webová stránka značky Samsonite, www.samsonite.com, zaručuje bezpečný nákup pre našich zákazníkov a bude v ňom pokračovať ďalej.

Pozor na falošné facebookové stránky podobné oficiálnej stránke Samsonite.

Spoločne s Meta podnikáme kroky na zablokovanie a odstránenie týchto falošných stránok. Pri nákupe online však odporúčame byť obozretní. Tieto falošné stránky môžu vyzerať ako oficiálne, pretože obsahujú naše logo a obrázky našich produktov. Ide ale o falošné stránky s adresami URL, ktoré nie sú oficiálne.

Ako nahlásiť falošné stránky na Facebooku:

  • Prejdite na stránku Facebooku a kliknite na … vpravo hore.
  • Kliknite na „Nahlásiť stránku“.
  • Kliknite na „Podvody a falošné stránky“.
  • Kliknite na „Vydáva sa za inú spoločnosť“.
  • Napíšte „Samsonite“ a vyberte našu autentickú stránku (tú s modrým symbolom).

Spoločnosť Samsonite pravidelne rokuje s príslušnými úradmi, aby odstránila a zablokovala podvodné webové stránky a vykonávala pravidelné kontroly. Bohužiaľ je však nemožné sa im úplne vyhnúť a odporúčame vám, aby ste boli obozretní tam, kde nakupujete online.

Ak ste sa stali obeťou takejto falošné webové stránky alebo ste sa s nimi stretli, dôrazne odporúčame, aby ste okamžite informovali úrady. Kliknutím tu prejdete na webové stránky pre vašu krajinu.

TIPY A TRIKY PRE ODHALENIE FALOŠNÉHO WEBU

Skontrolujte adresu URL webových stránok. Falošné odkazy zvyčajne napodobňujú adresu URL webových stránok pomocou nepotrebných slov (napr. zľavy) alebo pomocou menšieho množstva nesprávneho pravopisu. Mohli by ste tiež skontrolovať, či má web kontaktné informácie. Ak stránka neukazuje žiadnu jasnú adresu, e-mailovú adresu ani iné kontaktné údaje o tom, buďte opatrní. Mohlo by ísť o pochybné webové stránky. V prípade, že si nie ste istí, či ste na oficiálnom webe spoločnosti Samsonite, môžete si prezrieť kompletný zoznam oficiálnych webových stránok spoločnosti Samsonite na adrese www.samsonite.com
Na sociálnych médiách vždy skontrolujte, či je účet overený. To možno ľahko zistiť pomocou modrého tlačidla, ktoré Samsonite má pre svoje účty sociálnych médií. Tiež buďte opatrní, ak sa jedná o atraktívne a veľmi lacné ceny u príspevkov na sociálnych sieťach. Ak sa zdá táto cena až príliš lacná, než aby to bola pravda, pravdepodobne nebude.
Buďte opatrní pri invazívnej reklame. Ak sa na webových stránkach objaví väčšie množstvo reklám, ktoré vás nabádajú k rýchlemu nákupu pred tým, než bude zľava skončená, malo by to byť pre vás varovným signálom. Ak vás vyskakovacie okná dokonca vyzvú, aby ste okamžite zadali podrobnosti o prihlasovaní (napríklad heslo) alebo dokonca aj údaje o kreditnej karte, je veľmi pravdepodobné, že ste na falošnom webe.
Aké sú spôsoby platby na webe? Ak je jediná možnosť platby zobrazená na webovej stránke prostredníctvom bankového prevodu, mali by ste byť obozretní. Overená webová stránka zvyčajne ponúka niekoľko spôsobov dôveryhodných platieb, ktoré sú často dobre zobrazované a väčšinou bankové prevody nie sú jedným z nich.
Pozrite sa na nesprávny pravopis alebo gramatiku. Hoci sa falošné webové stránky stále zlepšujú a vyzerajú naozaj ako overené webové stránky značky, stále môžete zaznamenať určité nezrovnalosti v kópii. To by mohlo znamenať, že webové stránky boli ľahko a rýchlo nastavené, aby sa urobil rýchly zisk.

Upozorňujeme, že spoločnosť Samsonite nemôže byť zodpovedná za žiadne nákupy na falošných webových stránkach ani za akékoľvek nároky vyplývajúce z aktivít na týchto webových stránkach. Ak máte akékoľvek otázky alebo obavy týkajúce akékoľvek podozrivé situácie, kontaktujte nás: customer.care@samsonite.com